Inteligentna bransoleta od L!BER8 Technology :

Jak wyprodukować odlaną ze srebra bransoletę bez kosztownego i czasochłonnego wykonywania modelu woskowego oraz formy silikonowej?


Odpowiedź na to pytanie kryje się w możliwościach drukarki LS ONE, firmy Sand Made. Jednym z materiałów, z którego możliwe jest drukowanie na urządzeniu LS ONE jest tworzywo stosowane do wytwarzania modeli do wykonywania form ceramicznych i gipsowych. Wystarczy tylko posiadać model CAD takiej bransolety.
 Czas wydruku pojedynczego modelu bransoletki L!BER8 to około jedna godzina. W porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych, stosowanych w odlewnictwie czas wydruku udało nam się skrócić dziesięciokrotnie przy grubości warstwy 60 µm. Wydrukowany model trzeba jeszcze tylko oczyścić z luźnego materiału sprężonym powietrzem i tak przygotowany model jest gotowy do wykonania formy gipsowej. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość drukowania układów wlewowych bezpośrednio w drukarce LS ONE, co niweluje konieczność ich późniejszego doklejania.
 Kolejne kroki nie różnią się już od standardowo stosowanych w jubilerstwie. Model woskowy zostaje zalany masą gipsową, która po odgazowaniu oraz utwardzeniu jest wypiekana w piecu. Podczas tego procesu całe tworzywo, z którego wykonana
została bransoleta uległo wytopieniu oraz zgazowaniu nie pozostawiając po sobie popiołów mogących wpływać na jakość powierzchni odlanego detalu.
 Przykład powyżej przedstawia bransoletę bezpośrednio po odlaniu oraz wypolerowany prototyp z atrapą wyświetlacza e-ink. Czas wykonania zlecenia od dnia przyjęcia do dostarczenia prototypów do klienta wynosił trzy dni robocze. Ostateczny wygląd produktu przedstawiamy poniżej: